Dünya Yoga Günü ve En Uzun Gün

Yoga yapın, yapmayın 21 Haziran yılın en uzun günü olması nedeni ile bir kutlamayı ve dolu dolu yaşanmayı hak ediyor.

Ne güzel ki bu gün 2015’den beri Uluslararası Yoga Günü olarak tüm Dünya’da parklarda, şehrin içerisindeki alanlarda ve stüdyolarda birçok etkinlik, ders, atölye, müzik konseri, mantra ve nefes çalışmaları ile dolu dolu kutlanıyor.

Bu sene meditasyonu ve Yin Yoga’yı daha çok pratiğime dahil etmeye başladım. Yani; durmayı ve dinlemeyi. Bu nedenle kutlamalara Cihangir Yoga’nın sabah 05:30’da Sakıp Sabancı Müzesi’nde düzenlediği gün doğumu meditasyonu ile başladım ve güneşi selamlayan akışa katılarak devam ettim.

Sakıp Sabancı Müzesi‘ndeki ücretsiz yoga dersleri her Çarşamba 26 Eylül’e kadar devam ediyor. Program için buraya tıklayabilirsiniz.

2015 aynı zamanda benim de yoga yolculuğumun başladığı sene; 2013’de düzenli pratiğe, 2015’de ise Yoga Eğitmenlik Eğitimi‘ne başlamıştım.

Aslında amacım eğitmen olmak değil sadece pratiğimde derinleşmek ve daha çok bilgi sahibi olmaktı. Ancak hayatıma, ruhuma ve bedenime muhteşem etkileri olan bu uygulamayı paylaşmadan edemedim ve bugün geldiğim noktada hayatımı Yoga Eğitmeni olarak, daha çok öğrenerek ve paylaşarak ve en önemlisi insanların daha iyi hissetmesi için elimden geleni yaparak devam etmeye karar verdim.

Bu nedenle bu sene benim için çok özel bir sene oldu, ben de bir ders vererek kutlamalara katıldım. Brand Experience Designers ile Bebek Park’ta yoga yaptık ve sonrasında Starbucks’da Matcha Latte’lerimizi yudumladık.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Motto’su Hayatı Pozitif Deneyimle olan bu tatlı ajans haftanın belirli günleri BED +18 adı altında ofis sonrası etkinlikler ile sosyalleşip eğleniyorlar. Ben de yoga derslerinde kendilerine eşlik ediyorum. Pazartesi akşamları da Sirtaki dersleri var, bir hafta katılacağım mutlaka 🙂

Kalbinizin sesini dinleyebildiğiniz bir yaz dilerim.

Deniz Orbay.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

 

 

Published by denizorbay

I’m a marketing professional working on brand strategies and management now for 8 years at FMCG and luxury consumer goods. In addition, I am fortunate enough to focus my interest in sports and running on a social entrepreneurship project called ‘Bu Kızlar Nereye Koşuyor?’, a non-profit sports organization with the purpose of encouraging women to lead active and healthy lifestyles. I'm a yogini and jr. yoga teacher. Besides I love traveling, camping, diving, nature, outdoors, flowers, picnics, parks, food markets, candles, fullmoon, fruits, pineapples, everything with chocolate and coconut, summer and beachlife. I think life is a bliss and I write Orbay Daily to share joyful moments of my life.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: