Deep In Nature 2

1 – 3 Mart tarihinde ikinci kez Hindibağ Doğaevi’nde buluşuyoruz!

Bu 3 günlük doğa içerisinde geçireceğimiz zamanda yoga pratiklerinde, meditasyonlarda, doğa yürüyüşlerinde doğayı ve bizi oluşturan 5 elementi uygularken, sadece doğayla daha iyi bağlantı kurmak, elementlerin derinliğini anlamak ve hissetmek ile kalmayacak, aynı zamanda her bir elementin kendi içinizdeki anlamlı özelliklerini de kullanma yeteneğine sahip olacaksınız.

Günlük Program

1 Mart Cuma
17:00 – 18:30 Ateş & Toprak Elementi (asana çalışması)
20:00 Akşam Yemeği
21:00 Ateş Meditasyonu


2 Mart Cumartesi
7:30 – 8:00 Gün Doğumu Meditasyonu
8:00 – 9:30 Su Elementi (asana çalışması)
10:00 – 11:00 Kahvaltı
12:00 – 13:00 Sessiz Orman Yürüyüşü & İç Gözlem
13:30 – 14:30 Öğlen yemeği
14-30 – 17:00 Serbest Zaman
17:00 – 18:30 Hava & Toprak Elementi (asana çalışması)
20:00 Akşam Yemeği
21:00 Varoluş Üzerine 1 saat 


3 Mart Pazar
7:30 – 8:00 Gün Doğumu Meditasyonu
8:00 – 9:30 Su & Boşluk (asana çalışması)
9:30 – 10:00 Kirtan & Kapanış Çemberi
10:00 – 12:00 Kahvaltı
12:00 Eve Dönüş

EĞİTMENLER HAKKINDA

Deniz Orbay

Düzenli yoga pratiğine 2013’de başladım, 2015’de 1 sene süren Chris Chavez ile 200 saatlik Yoga Eğitmenlik Eğitimi’ne katıldım. Bu eğitim sonrasında da karşıma çıkan, bana ilham veren ve kalbime dokunan insanları, hocaları ve pratikleri takip ederek, bir çok eğitim, atölye, festival ve inzivaya katıldım ve katılmaya devam ediyorum. Benim için yoga bir hayat okulu ve kendini tanıma yolculuğu. Yoga sayesinde kendimle yüzleştiğimi, özgürleştiğimi, açıldığımı ve güçlendiğimi hissediyorum. Hillside City Club’da yoga eğitmenliği yapıyorum ve festivallerde, konferanslarda, bahçelerde, parklarda, kurumsal şirketlerde, ajanslarda dersler veriyorum. Bu hayattaki en büyük nimetin sağlıklı bir vücuda sahip olmak, hareket etme kabiliyeti ve nefes almak olduğuna inanıyor ve herşeyin paylaşınca çoğaldığını düşünüyorum. Bu nedenle de 2016’dan beri yoga pratiğimi paylaşmaya ve çoğaltmaya çalışıyorum.

Sinem Mengi

2015 yılından beri yoga yapıyorum. Hocalık eğitimimi şuan Cihangir Yoga’da eğitim asistanlığını yaptığım hocam Chris Chavez’den aldım. RYT-300 saatlik eğitimimi ise ilham aldığım bir çok hoca ile çalışarak bu sene tamamladım. Kendi pratiğimde olduğu gibi meditasyon, yin yoga ve vinyasa üzerine hali hazırda Cihangir Yoga’da haftanın 6 günü ders veriyorum. Yoga kendimizi ve dünyayı anlayarak bir adım daha kendi gerçeğimize yakınlaşmamızı ve onu yaşayabilmemizi sağlayan harika bir yol. Asla sonu yok. Hergün matın üstü ve hayatın ta kendisi ayrımını yapmadan değiştiğimiz ve dönüştüğümüz bir yolculuk. Bu yolculuğumda tüm bunları paylaşabilme imkanımı kullanarak öğretmeye ve paylaşarak öğrenmeye devam ediyorum.

KAÇAMAK YERİ HAKKINDA

Hindibağ Doğa Evi

Yedigöller yolu üzerinde yer alan Hindiba Doğa Evi, içinden küçük bir derenin geçtiği, yörenin her mevsimde kendine özgü bir peyzaj sunduğu zengin bitki örtüsünü barındıran bahçesiyle, alternatif ve sakin bir tatil geçirmek isteyenler için ideal bir yaşam alanı.

Mis kokulu çiçeklerin ve ağaçların arasında yürümeyi, sporunuzu artık doğada yapmayı, kitabınızı okurken hamakta uyuyakalmayı, çiçeklere böceklere dokunurken yüzlerce fotoğraf çekmeyi; cümbür cemaat kamp yapmayı, sevgiliyle baş başa kalmayı, çocuklarla çimlerde yuvarlanmayı, ateş yakıp etrafında şarkılar söylemeyi; inzivaya çekilmeyi, televizyonsuz bir gün geçirmeyi, kedilerle köpeklerle oynamayı, tavukların peşinden koşturmayı; yepyeni alanlarda atölyelere katılmayı, içinizdeki cevheri keşfetmeyi, kendinizi dinlemeyi özlediyseniz ve her anlamda yenilenip dinlenmeye ihtiyacınız varsa Hindiba Doğa Evi tam size göre!

NELER DAHİL

 • 3 veg yemek / gün
 • 2 gece konaklama
 • Günlük yoga seansları
 • Gündoğumu meditasyonları ve nefes çalışmaları
 • Günlük yürüyüş seansları
 • Ateş seremonisi

YANINDA GETİRMEN GEREKENLER

 • Mat
 • Havlu
 • Su Matarası
 • Defter & Kalem
 • Rahat Kıyafetler
 • Yürüyüşe katılacaklar için trekking ayakkabısı
 • Yağmurluk

ÜCRET

Erken ödeme indirimi 15 Şubat’a kadar 900TL, 15 Şubat sonrası 1200TL

*Ücrete ulaşım hariç tüm program dahil. Ulaşımı ya kendi araçlarımıza dağılarak ya da toplu taşıma ile sağlayacağız.

*Katılım kontenjanı 20 kişi. 

Published by denizorbay

I’m a marketing professional working on brand strategies and management now for 8 years at FMCG and luxury consumer goods. In addition, I am fortunate enough to focus my interest in sports and running on a social entrepreneurship project called ‘Bu Kızlar Nereye Koşuyor?’, a non-profit sports organization with the purpose of encouraging women to lead active and healthy lifestyles. I'm a yogini and jr. yoga teacher. Besides I love traveling, camping, diving, nature, outdoors, flowers, picnics, parks, food markets, candles, fullmoon, fruits, pineapples, everything with chocolate and coconut, summer and beachlife. I think life is a bliss and I write Orbay Daily to share joyful moments of my life.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: