Deniz Orbay

cropped-img_11173.jpg

Düzenli yoga pratiğine 2013’de başladım, 2015’de 1 sene süren Chris Chavez ile 200 saatlik Yoga Eğitmenlik Eğitimi’ne katıldım. Bu eğitim sonrasında da karşıma çıkan, bana ilham veren ve kalbime dokunan insanları, hocaları ve pratikleri takip ederek, bir çok eğitim, atölye, festival ve inzivaya katıldım. 300 saat İleri Seviye Eğitim’ime devam ediyorum.

Kundalini, Qi Gong, Çakra Çalışmaları, nefes çalışmaları ve meditasyon teknikleri, Yin Yoga gibi pratiklerle de ilgileniyor ve derslerimde yer veriyorum.

Hillside City Club ve Cihangir Yoga‘da eğitmenlik yapıyorum. Festivallerde, konferanslarda ders veriyorum, kurumsal şirketler ve ajanslar ile çalışıyorum; yoga dersleri yanında stres yönetimi üzerine konuşmalar yapıyorum, atölye ve kamplar düzenliyorum.

Benim için yoga bir hayatın ta kendisi ve kendini tanıma yolculuğu. Yoga sayesinde kendimle yüzleştiğimi, özgürleştiğimi, açıldığımı ve güçlendiğimi hissediyorum.

Bu hayattaki en büyük nimetin sağlıklı bir vücuda sahip olmak, hareket etme kabiliyeti ve nefes almak olduğuna inanıyor ve herşeyin paylaşınca çoğaldığını düşünüyorum. Bu nedenle yoga pratiğimi paylaşmaya ve çoğaltmaya çalışıyorum.

Deniz Orbay.

%d bloggers like this: