Deniz Orbay

cropped-img_11173.jpg

1984’de İstanbul’da doğdum. Ankara’da büyüdüm, 2008’den beri İstanbul’da yaşıyorum. 10 sene kadar marka yönetimi ve iletişimi üzerine çalıştım, kendimce güzel bir kariyer yaptım, artık tam zamanlı eğitmen olarak devam ediyor ve hayatta keyif aldığım şeyler üzerine Orbay Daily adında bir blog yazıyorum.

Küçüklüğümden beri hareket etmeyi ve aktif olmayı severim. 10 yaşımdan beri spor salonlarında, açık alanlarda koşu başta olmak üzere fonksiyonel antrenman, fitness, yoga, yüzme, dalış, kite-surf, snowboard, trekking gibi çeşitli spor dalları ile hareket ettim.

Düzenli yoga pratiğine 2013’de başladım, 2015’de 1 sene süren Chris Chavez ile 200 saatlik Yoga Eğitmenlik Eğitimi’ne katıldım. Bu eğitim sonrasında da karşıma çıkan, bana ilham veren ve kalbime dokunan insanları, hocaları ve pratikleri takip ederek, bir çok eğitim, atölye, festival ve inzivaya katıldım ve katılmaya devam ediyorum.

Son bir senedir Kundalini, Qi Gong, Çakra Çalışmaları, hareketli meditasyon teknikleri, Yin Yoga gibi farklı pratiklerle de ilgileniyor ve eğitimler alıyorum.

Hillside City Club‘da haftanın iki günü ders veriyorum, Cihangir Yoga‘da asistan ve yedek hocalık yapıyorum. Festivallerde, konferanslarda ders veriyorum, kurumsal şirketler ve ajanslar ile çalışıyorum; yoga dersleri yanında stres yönetimi üzerine konuşmalar yapıyorum, atölye ve kamplar düzenliyorum.

Benim için yoga bir hayatın ta kendisi ve kendini tanıma yolculuğu. Yoga sayesinde kendimle yüzleştiğimi, özgürleştiğimi, açıldığımı ve güçlendiğimi hissediyorum.

Bu hayattaki en büyük nimetin sağlıklı bir vücuda sahip olmak, hareket etme kabiliyeti ve nefes almak olduğuna inanıyor ve herşeyin paylaşınca çoğaldığını düşünüyorum. Bu nedenle de 2016’dan beri yoga pratiğimi paylaşmaya ve çoğaltmaya çalışıyorum.

Deniz Orbay.